drobne kłopoty

Aktualnie jestem zaabsorbowana małoletnimi, bo pod koniec roku szkolnego, jak zwykle, komplikują sobie ( i mnie przy okazji) życie.

W zeszłym roku Misiek o tej porze złamał sobie palec u nogi. W tym postawił poprzeczkę wyżej, i coś sobie zrobił z kolanami. Na razie diagnozujemy, czyli chodzimy od ortopedy do ortopedy i wyważamy ich sprzeczne wyroki. Do tej pory przerobiliśmy już jałową martwicę kości, syndrom kogoś tam, chondrocośtam i zapalenie rzepek. Jako optymistka póki co trzymam się ostatniej diagnozy, bo jest najłatwiejsza w obsłudze.

Misiek w przeciwieństwie do mnie okazał się pesymistą – uczepił się diagnozy, która absolutnie wyklucza nie tylko wyczynową, ale w ogóle jakąkolwiek grę w piłkę.

Młody gra w piłkę od sześciu lat, trenuje w regularnym  klubie i odcięcie go od kopania jest niefajne. Z drugiej strony wolałabym, żeby przestał na razie grać i nie wylądował za rok na stole operacyjnym.

Póki co, Misiek emanuje rozgoryczeniem i frustracją. A ponieważ od trzech tygodni nie był na treningu i nie miał gdzie wyładować energii, wylewa swoje żale na cały świat ze szczególnym uwzględnieniem matki i siostry, bo są pod ręką. Wykończy mnie chłopak jak nic, bo powoli wyczerpuje się moja słynna matczyna cierpliwość.

Lola na nawrót ataków astmy, bez żadnej możliwej do wyjaśnienia przyczyny. Przynajmniej szkoła się kończy i nie będę wzywana znowu na dywanik, czemu posyłam do szkoły dziecko z zapaleniem oskrzeli. A póki co, wesolutko sobie kaszlemy. Wrrr.

Ogarniam to wszystko między pracą, za którą dostanę kasę dopiero za miesiąc, bo ktoś się spóźnił z oddaniem rachunku i robotami domowo – ogrodniczymi. Chwilowo (mam nadzieję) jestem zagoniona i zmęczona. I nieco poirytowana. Ale co tam, zaczął się czerwiec i nie mogę się bez końca irytować, kiedy kwitnie jaśmin.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s