przełomy

Pierwszym przełomem w moim nocnym życiu matki był moment, kiedy obudziłam się rano i odkryłam, że spałam całe cztery godziny bez przerwy! Szok, nie?

Drugi ważny moment nastąpił, kiedy moje dziecko nauczyło się posługiwać pilotem od telewizora. I odkryło, przyznaję,  przy mojej wydatnej pomocy, że niekoniecznie trzeba budzić mamusię o szóstej rano, skoro można iść na dół i włączyć sobie bajkę. Bezwstydnie przyznaję, że wtedy przedkładałam dodatkową godzinę snu ponad wszelkie teorie wychowawcze.

Z zachwytem przyznaję, że trzecia faza, która właśnie nadeszła, jest absolutnie cudowna. Moja córka wstaje rano, robi sobie płatki, po czym cierpliwie czeka, aż się obudzę. A kiedy schodzę do kuchni, na stole czeka na mnie kanapka, ozdobiona artystycznie pomidorkiem i bazylią oraz gorąca kawa z pianką.

Wszystkich, którzy wydali w tym momencie jęk zachwytu, spieszę zapewnić, że jest to z pewnością zasługa wychowania i pracy nad dzieckiem:-)

Takiego zdania jest przynajmniej wychowawczyni Loli. Zawsze siedzę na zebraniach szkolnych lekko udręczona i niespokojna, co też usłyszę. A tu proszę, jakie zdziwienie. Wychowawczyni pospieszyła z zapewnieniem, że moja córka (tak, serio, chodziło jej o Lolę) jest niemal ideałem wychowawczym. A przede wszystkim podobno posiada silny kręgosłup moralny i jest niezwykle lojalna. No co, cytuję:-) A wspomniałam, ze wychowawczyni stwierdziła też, że to z pewnościa wzorce wyniesione z domu?

Ach, te moje drobne, rodzicielskie satysfakcje. Chyba w końcu kupię jej ten nowy rower, znaczy się, Loli, a nie wychowawczyni.

Bo moja doskonale wychowana, idealna córka wpadła właśnie po raz pięćdziesiąty do domu, wrzeszcząc:

– Kupcie mi wreszcie nowy rower! Wstydzę się tym jeździć! Jest różowy i obciachowy! Wszyscy się  będą ze mnie śmiać! No błagam, kupcie mi rower!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s