Gdybym

Gdybym miała tak przepełniony portfel, jak mam kosz na śmieci, mogłabym kupić wszystkie stany Ameryki razem z Alaską.

Gdybym miała o tyle mniej lat, ile powinnam stracić kilogramów, seks ze mną podpadałby pod paragraf.

Gdybym miała tak pofałdowany mózg, jak mam pofałdowane koszule do pracy, wszystkie instytuty naukowe chciałby ten mózg mieć w formalinie.

Wczoraj miałam dzień kompleksów.

 W pracy wpadłam na koleżankę o rozmiarze  34, która utyskując na galopująca nadwagę, z niesmakiem rąbała główkę sałaty. Wycofałam się chyłkiem, uważając, żeby nie zahaczyć mym obłym ciałem o drzwi.

Ponieważ nie miałam już apetytu na lunch, poszłam zrobić sobie niezdrową kawę. Przy robieniu kawy wysłuchałam konwersacji dwóch koleżanek, które utyskiwały, że ich mężowie, prasując ubrania (nie swoje, koleżanek), robią zapraski na kołnierzykach. Owinęłam się szczelnie szalikiem, żeby ukryć fakt, że moja koszula nie widziała żelazka ani męża od czasów nowości.

Dobiła mnie sąsiadka, która wpadła na herbatę wieczorem i cała w skowronkach opowiedziała mi o planach na jesień: studia zaoczne, rozkręcanie własnego biznesu, treningi pływackie dla trójki dzieci w Pałacu Kultury i nowe smaki przetworów domowych. Co więcej, znam ją – ona to wszystko zrobi i jeszcze będzie miała przy tym perfekcyjnie czyste podłogi. 

Czy w takich przypadkach pomoże wizualizacja? W której, nienagannie wiotka i stylowa, w perfekcyjnie wyprasowanej koszuli, będę muskać wymanikiurowaną dłonią bukiet róż na lśniącym stole? A moje dzieci (w wyprasowanych bluzach), będa pochylać modnie ostrzyżone główki na programem fizyki dla zaawansowanych, a następnie pójdą na lekcje tenisa?

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s