i wszystko zaczyna się od nowa

Nareszcie- wróciłam na mój wygodny fotel na biurkiem! Wprawdzie podniesienie się o godzinie 6.50 znacząco nadwerężyło moje morale, ale hurra, udało się. Cisza. Spokój. Kojący szmer komputera. Kawa z prawdziwego ekspresu. Mmmmm… Co więcej, wreszcie mogę czytać, nie przerywając co pięć minut- bo mamo, kakao, mamo, zobacz, mamo, narysuj, mamo, pograj, kochanie, posiedź przy mnie. Rodzina to strasznie zachłanne stworzenia.

Bilans tych świątecznych dni zasadniczo pozytywny: tylko dwa rozcięte palce, jedno (małe) odmrożenie, cztery przypadki niestrawności, dwa zapalenia gardła, dwie pary zgubionych rękawiczek i tyleż szalików, kilkaset złotych zostawionych w knajpach, kinach i innych tego typu przybytkach, wpuszczenie jednego dziecka w szpony hazardu, drugiego w nałóg komputerowy- sami będziemy sobie winni, jeśli kiedyś przehandlują zabytkowy serwis, żeby grać na automatach.

Nałogowo graliśmy z Miśkiem w pokera, w scrabble i  w Jengę, Lola odkryła nową grę w eliksiry czarownicy na komputerze, zjedliśmy stanowczo za dużo ciasteczek i za długo spaliśmy. Strasznie męczący ten odpoczynek.

Na szczęście pewne rzeczy się nie zmieniają, jak na przykład lotność umysłu Loli. I jej skłonność do głośnych konwersacji podczas seansu w kinie.  Wprawdzie już nie wbija się pod fotel, zawodząc rozpaczliwie – Mamo, boję się, boję- na tak przerażających filmach, jak Królewna Śnieżka czy Epoka Lodowcowa. Ale ciągle lubuje się w zadawaniu pytań pełną piersią, nie bacząc na okolicznych słuchaczy, jak na przykład na seansie Mikołajka:

– Mamo, a kto to jest Sekwan?-

Widownia przed nami- wesoła młodzież, sypiąca naokoło popcornem- chlipała ze śmiechu, kiedy usiłowałam jej wytłumaczyć, że  Sekwana to taka rzeka. Ale w sumie co za różnica, no nie?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s