Węgiel (modyfikowany) i patologia małżeńska

W trzecim odcinku Altered Carbon, czyli netflixowskiego Modyfikowanego Węgla, zaczęło się jakby robić bardziej ciekawie. Chociaż nadal rozumiem mniej więcej połowę założeń tego uniwersum, co mnie wkurza. Przy pierwszych dwóch odcinkach co chwila zadawaliśmy sobie z mężem pytania „co z tym kmicikiem?”.

Tu dygresja: pytanie datuje się do wieczoru sprzed lat, kiedy oglądałam Potop z moją babcią. Babcia znudzona ciągle przysypiała i budziła się z okrzykiem – ja nie śpię Asiu wcale! Ale co z tym Kmicikiem? – I tak Kmicik zakodował się na stałe w świadomości mojej i całej rodziny jako wyznacznik nie nadążania za fabułą.

Nadal jednak słabo ogarniam ten serial. Poza tym uważam, że bez sensu dzielić na odcinki tego typu fabułę. Łowca Androidów też byłby mało zrozumiały taki rozwleczony i podziabany na kawałki.

Ach, no i przeczytałam, że jedna trzecia rozwodzących się małżeństw to pary z ponad dwudziestoletnim stażem. Daje do myślenia, prawda? Rzeczywiście potwierdzam, po 20 latach  można mieć wreszcie dość –  tego chrapania, nie zakręconej pasty do zębów i opowiadania tych samych dowcipów. I nie ma już nadziei, że uda się go zmienić…Myślę, że właśnie to przesądza sprawę.

W roku będziemy mieli 25 rocznicę ślubu. Podobno. Tak twierdzi mąż, bo ja nie mam pamięci do dat, ale mu nie wierzę. Nie mogłam przeżyć tyle lat z człowiekiem, który właśnie przed chwilą zarzucił mi, że moje upodobania do horrorów są patologiczne i dowodzą choroby psychicznej.

No dobra. Całkiem zdrowa to może nie jestem. Ale bez przesady. To, że śmieję się do rozpuku przy Resident Evil IV i jem deser przy Martwicy mózgu, jeszcze o niczym nie świadczy.

A mój mąż nie ma nawet jednej pary spodni dresowych! To dopiero jest patologia, prawda?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s