Mój wierny portret

Kto chce poznać wszelkie warte poznania szczegóły mojego wyglądu i charakteru? Właśnie przeczytałam prace domową mojej córki, która miała za zadanie opisać kogoś z rodziny. I tak się rozrzewniłam, że (chlip)  muszę to przepisać (chlip, chlip), bo tak pięknie nikt mnie nie uwiecznił od dwudziestu lat, czyli od czasu, kiedy mąż wydeptał moje pięciometrowe imię na gigantycznej piaszczystej wydmie…A przepisuję słowo w słowo, bez żadnych zmian (co pokazuje przy okazji, że w przeciwieństwie do matematyki, przynajmniej z ortografią nie mamy większego kłopotu)

„Moja mama, Joanna, pracuje jako redaktor i poprawia scenariusze filmów. Lubi swoją pracę. Ile ma lat? Nie zdradzę. Kobiet się nie pyta o wiek i o wagę. Moja mama jest średniego wzrostu. Na jej ustach często widnieje uśmiech. Jej śniada twarz otaczają proste ciemne włosy, które świetnie współgrają z pięknymi, piwnymi oczami. Jeśli chodzi o fryzurę, włosy są zazwyczaj rozczochrane, bo mama lubi przegarniać je palcami. Nie ubiera się elegancko. Zazwyczaj zakłada swetry lub koszulki, dżinsy i tenisówki (chociaż tata oczywiście wolałby, gdyby nosiła spódnice i szpilki). Moja mama jest raczej spokojna. Lubi pracować w ogrodzie, czytać książki, piec ze mną ciasta i chodzić na spacery, zwłaszcza do lasu (ma dobre oko do grzybów). Często ze mną żartuje i poświęca dla mnie czas. Kocham ją taką, jaka jest i nigdy się to nie zmieni.”

Cudne, nie? Czy powinnam zachować ten zeszyt i pokazać jej za parę lat, kiedy będziemy w stanie nastolatkowo – rodzicielskiej wojny? 

PS. Dla ścisłości, moje oczy są ciemnobrązowe i  absolutnie przeciętne, a uśmiech gości na moich ustach równie często jak kapralskie warczące komendy i mamrotane cicho przekleństwa. Ale i tak się rozpłynęłam ze wzruszenia i hurtem wybaczyłam jej upiorne niemowlęctwo, okres buntu dwulatka i wczesnonastolatkowe humory…

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s