szybkie wieści

Mąż przywiózł mi z Chin Prawie Oryginalną torebkę Hermesa i Prawie Oryginalne Ray bany. Kocham go! Wprawdzie przywiózł też chińską wódkę, co zważywszy na fakt, że wódki nie pijemy w ogóle, jest zaskakujące, ale rozczulił mnie wytłumaczeniem: wszyscy mówili że taka ohydna, że po prostu musiałem kupić, żeby spróbować. Muszę sobie zanotować, żeby nigdy nie ostrzegać go przed skokiem z dachu i przed gorącym piekarnikiem, bo chłopak nie będzie mógł się oprzeć.

Lola wróciła z obozu zachwycona, zdrowa i rumiana. Zapominam czasem, jak moja córka jest piękna, pod tą codzienną astmatyczno – alergiczną dekoracją, czyli sińcami na pół twarzy, bladością i wysuszoną na wiórek skórą. Teraz nie mogę oczu nacieszyć. Chwilo trwaj, przynajmniej do września, bo z doświadczenia wiem, że po trzech tygodniach szkoły zacznie się astmatyczny maraton.

Misiek na obozie piłkarskim. Śle zdesperowane smesy, bo trener przeczołguje ich równo, nie zważając na temperaturę, i moje biedne dzieciątko zgonione, ugotowane i odcięte od kompa, tęskni za domem jak nigdy.

A co do temperatury – upał doskonale działa na pieski – podgrzane do 35 stopni stają się apatyczne i milczące. Fantastyczne rozwiązanie! Po cichu zakładam, że zmrożone do minus pięciu też nie będą skłonne do hałasu, więc jakoś przetrwam do zimy…

Powoli szykuję się do wielkiej wyprawy za ocean. Wygląda na to, że mamy nieco odmienne wizje spędzania czasu. Lola i ja planujemy wielkie zwiedzanie amerykańskich sklepów, Misiek marzy o aligatorach w zasięgu wzroku, a mąż nastawia się na przemierzanie setek mil szerokimi autostradami. Ale bez przesady, jakoś się pogodzimy. Możemy przecież jechać setki kilometrów, żeby zobaczyć aligatory, zahaczając po drodze o kilka outletów, prawda? 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s