palma w oku

Szanownych czytelników, którzy byli uprzejmi zamieścić komentarze, przepraszam za opieszałość w odpowiedzi, ale to z powodu palmy w oku. Wsadziłam sobie liść precyzyjnie w sam środek oka i rozcięłam rogówkę na całej długości, powodując kilkudniową ślepotę.

Nie pytajcie, jak mi sie to udało. Wrodzony talent w połączeniu ze szczyptą szczęścia, ot i tajemnica sukcesu. Zalety zaniewidzenia – wzmożona troskliwość rodziny i wymuszone lenistwo. Wady – Ketonal w stałym użyciu oraz niemożność sięgnięcia po książkę i laptopa.

Chyba nie tylko mnie to zmęczyło. Kiedy opowiadałam mężowi, że muszę na coś tam rzucić okiem, Lola rzekła z troską – Już ty mamo lepiej nie rzucaj nigdzie okiem, bo wiesz…-

Moje cierpienie jednakowoż wczoraj odsunęło się na dalszy plan, gdy Loli zainfekowało sie ucho pod kolczykiem, a Misiek przeorał wślizgiem pół boiska i wrócił z wielką rozciapaną raną na udzie.

Opatrywałam, dezynfekowałam i pocieszałam. Męża też – chociaż on dezynfekował się raczej wewnętrznie. Mąż dostał pracę. Spodziewałam się tego, ale jakoś szybko się sprawy potoczyły,za szybko… 

Nasze słodkie trzy miesiące emeryckiego żywota się skończyły. Dzisiaj mąż wymaszerował w garniaku i pod krawatem w nową świetlaną przyszłość, rzucając znaną mi od lat mantrę – Nie wiem, kiedy wrócę –  A ja poczułam się jak wtedy, gdy odprowadzałam Lolę pierwszy raz do szkoły, i gdy wsadzałam Miśka do autokaru wiozącego go na pierwszy obóz. 

Ech, gdyby tak móc zostać rentierem! I dlaczego żaden  krewny nie był uprzejmy zostawić mi sympatycznego, milionowego spadku? Życie byłoby znacznie przyjemniejsze, gdyby można było robić to, na co ma się ochotę.

Na razie nadrabiam zaległości spowodowane wymuszonym przestojem, więc ciąg dalszy nastąpi później.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s