drobiazgi i postanowienia

Kot mi zginął. Ale się znalazł. Chwilę przed tym, jak już popadłam w samochodowo-kunią psychozę. Wyszła franca jedna (Inka znaczy) w czwartek rano. Wróciła w sobotę po południu, kiedy już drukowałam ogłoszenia, szlochając nad cholerą. Nie chciała powiedzieć, gdzie była, nie wiem, czy to był jakiś ciąg kocimiętkowy, czy zakazane uczucie, czy po prostu potrzebowała chwili dla siebie…

Małoletni są ostatnio bardzo..no, bardzo intensywni są. Dwa dni temu rozegrała się dzika walka, przeplatana nastolatkowym złowieszczym rechotem i dzikimi piskami: Oddaj mi moje kapcioszki!!!!!!

Wrzasnęłam raz, ale tak, że nawet pająki pospiesznie zwinęły pajęczyny i udały się w spokojniejsze zakątki. Hmm, może to jakiś sposób na sprzątanie?

Zapadła cisza. Małoletni w swoich pokojach leczyli nadwerężony słuch. Potem odkryłam kartkę:

„Przepraszam, Julciu, za to, ze bezczelnie ukradłem ci kapcie. Na szczęście mam jeszcze resztki sumienia, które kazały mi to napisać. Przepraszam. Brat”

Na odwrocie była odpowiedź:

„Dziękuję za przeprosiny. Ale następny raz tak nie rób. Jak już mi ukradniesz kapcie, to przenajmniej oddaj!”

Może powinnam tak rozmawiać z mężem? Karteczkami? Chyba to skuteczne, bo małoletni do wieczora zgodnie grali w Minecrafta.

Ostatnio robię postanowienia. Mianowicie z okazji chwilowego małorobocia (bo w sumie takie całkiem bezrobocie to nie jest) postanowiłam robić Dziwne Rzeczy. Zrobiłam konfiturę z róży, i syrop z kwiatów czarnego bzu. W planach mam naukę szydełkowania. Nie wiem tylko, od czego zacząć. Może kupię szydełko?

Rozczarowanych faktem, że wśród moich postanowień nie znalazł się taniec na rurze, ani wspinaczka wysokogóska, pocieszę – nigdy nic nie wiadomo. Na razie czuję zapał do szydełka:-) Wszystko przez Anutek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s