poświąteczne resztki

Lola zrobiła pogrzeb biedronce. Były kwiaty i przemowy, a także bardzo wielowyznaniowa modlitwa. Biedronka zmarła wczoraj  na trampolinie, zdaje się, że nie wytrzymała przeciążeń.Reanimacja się nie powiodła, pomimo wielkiego zapału, jaki Lola włożyła w masaż serca i sztuczne oddychanie. Czy biedronka ma serce? Chyba nie było mnie na tej lekcji biologii.

Lola chce zostać w przyszłości treserką, ale nie biedronek na szczęście, tylko kotów. Na razie wytresowała Lulu, która widząc kocie chrupki, nawet nie czeka na komendę „siad”, tylko do razu karnie wali się tyłkiem na podłogę. Teraz trenują komendę „zdechł kot”.

Misiek mnie dzisiaj bardzo zaniepokoił. Odrobił lekcje z własnej woli, spytał, czy może chwilę pograć na komputerze, a przed chwilą zapytał, czy może wyjść się dotlenić. Czy to może mieć związek z jutrzejszym szkolnym zebraniem? Chyba że jego bunt nastolatka przybiera jakś wyjątkowo niekonwencjonalną formę. Na serio się martwię.

W ramach odchudzania poprosiłam fryzjerkę, żeby zamiast odcienia mleczna czekolada, położyła na mojej głowie gorzką czekoladę. W gorzkiej wyglądam szczuplej. Interesujące złudzenie optyczno – kulinarne.

Acha – o świętach miałam napisać, ale najbardziej ekscytujące rzeczy, jakie mi się przytrafiły, to nieposolone ziemniaki w sobotę, pięć kawałków ciasta pod rząd w niedzielę, a w poniedziałek prowadzenie samochodu w dziesięciocentymetrowych szpilkach. Żadnej z tych rzeczy nie chciałabym powtórzyć w najbliższej przyszłości, więc nie ma o czym gadać.

A w ogóle to rozrzuciłam dziesięć taczek kompostu i czekam na oklaski. Znaczy w ogródku rozrzuciłam, pod krzaczki. Nie wiem po co, bo na pewno i tak je zeżre jakaś cholera, a ja nie mogę ruszać prawym barkiem. Co tam, i tak jestem z siebie dumna.

 

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s