chaotycznie

Śniła mi się dzisiaj teściowa. Co samo w sobie nie jest takie dziwne.  Dziwne było to, że przez cały sen latałam z nią po podwórku i łapałam stada żółciutkich kurczaczków. A one się tak rozłaaaziły, a my je znowu do pudełek, a one znowu out i po tym podwórku….Obudziłam się potwornie uchetana i ze smakiem kurzych piór w ustach. Może powinnam zmienić pastę do zębów?

Sennik nic nie mówił o kurczakach i teściowej łącznie, ale ja sądzę, że to wina warunków atmosferycznych i psychiczne przygotowanie do Wielkanocy. No bo sami powiedzcie – czy to bardzo długa jesień czy bardzo wczesna wiosna? Krokusy przed domem wybrały wariant drugi i ciągną w górę jak szalone. Jeszcze tydzień i będę podziwiać białe krokusowe łany. A potem przyjdzie mróz i wszystko się zjeb….

Mimo dziwacznej pogody zbieramy się do wyjazdu na ferie. Ze względu na Lolę szukamy miejsca, gdzie jest ciepło, słonecznie i raczej sucho. Lola miauczy, że Egipt. Się zobaczy. Faktycznie, Egipt dla niej był lepszy zdrowotnie niż sanatorium w Rabce, może więc?

W międzyczasie zrywam ostatecznie z firmą matką. Sorry, już nie będę robić waszych ulubionych seriali. Za stara jestem (sic!), żeby warować za darmo na progu i merdać ogonem, kiedy mi ochłapek rzucą. I wcale nie cieszy mnie coraz bardziej widoczny fakt, że wiosenna ramówka będzie totalną porażką, bo nie ma seriali, nie ma komu ich robić i nie ma w ogóle w tym sensu. Dłubię sobie moją fuchę zarabiając na waciki i zbieram się do czegoś, co na razie nie ma jeszcze kształtu, ale może przybierze go w tym roku.

Ten rok – to chyba będą zmiany.  W sumie  koniec świata już niedługo, sama nie wiem, czy warto się napinać. Ale może zdążę?

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s