zrzędliwa czterdziestka

Pogodziłam się z faktem, że Harrison Ford nie poprosi mnie o rękę. Wykreśliłam go ze Spisu Pięciu Najcudowniejszych Facetów Świata.  Tym samym mój mąż, do tej pory grzecznościowo na piątym miejscu, przesunął się o oczko wyżej. Jeszcze chwila, i skreślę Stinga, masakra.

Na Liście Przedmiotów Pożądania Seksualnego aktualnie pierwsze miejsce zajmują koniakowe botki wyprzedzając gołego Alexandra Skarsgaarda.

Kiedy mąż pyta: – o czym marzysz, kochanie? – z trudem powstrzymuję szczere wyznanie: – o suszarce kondensacyjnej –

Kiedy widzę na ulicy przystojnego dwudziestolatka z rozwianą czupryną, zastanawiam się, czemu nie założył czapki, kiedy tak wieje.

Kiedy oglądam program o operacjach plastycznych, przez chwilę zastanawiam się nad nowymi cyckami, po czym rezygnuję, bo nakłady mi się już nie zwrócą.

Moje majtki ze Snoopim wydają mi się głupie i dziecinne:-(

 

Tak, tak, wiem, wydziwiam. Za tydzień skończę czterdzieści lat. Najgorsze jest to, że moja lista Już Nigdy i Za Późno wydłuża się z każdym dniem. Nie dlatego, że narzucam sobie samoograniczenia, ale dlatego, że taka jest naturalna kolej rzeczy. Na pewno za kilka dni czy tygodni znajdę pozytywne strony tego wieku, ale chwilowo czuję się starą, bezrobotną  matroną z nadwagą, obciążeniami rodzinnymi i zrzędliwym charakterem.

Niedługo kupię sobie poduszkę. Położę ją na parapecie. Na poduszce rozlokuję biust. Obok ustawię geranium. I będę oglądać świat przez okno. Zobaczę, co ci młodzi wieczorami robią……

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s