Czytam, bo inaczej zacznę myśleć

Czytam „Ziarno prawdy” Miłoszewskiego.  Dobra książka, świetnie napisana. Dokładnie taka jak autor – błyskotliwa, przenikliwa, cyniczna i lekko szowinistyczna. Od dawna nie czytałam żadnej książki tak powoli, bo szkoda mi tracić nawet pogardzane przeze mnie opisy przyrody.

Skądinąd – moim największym osiągnięciem czytelniczym pozostaje „Nad Niemnem”. Przeczytałam trzy tomy w ciągu dwóch dni i nieopatrznie przyznałam się do tego polonistce. – Jak ci się to udało? – spytała bezbrzeżnie zdziwiona.

– Omijałam wszystkie opisy przyrody, pani profesor – przyznałam z naiwną szczerością. Zgadnijcie, jaki temat dostałam na najbliższym wypracowaniu…..

Równocześnie czytam „206 kości” Reichs. Też dobre, chociaż wykłady na temat zaszeregowania paliczków ręki lewej i prawej wydały mi się już lekką przesadą. Ominęłam:-)

Czytam „Bezimienną” i Bezduszną”, którą odłowiłam sobie po waszych sugestiach – niekonwencjonalne i zabawne, chociaż i tak najlepsza jest notka o autorce…Ciekawe, czy już jest następna część.

Czytam „Matyldę” z Lolą po raz trzeci – zaczyna mnie to męczyć, ale brnę dzielnie, bo najwyraźniej Lola wrodziła się we mnie – najbardziej lubimy to co już znamy.

Czytam….czytam, bo inaczej zacznę sie zastanawiać, co z tym wszystkim zrobić. Kryzys mam jak cholera i mam ochotę natychmiast i bezwarunkowo zerwać wszelkie kontakty z moją stacją. Od dwóch miesięcy nie zarabiam ani grosza, Manuela odbija mi się czkawką, bo czołowi spycholodzy stacji uznali, że cokolwiek złego się stało to wina redaktorów, bo powinnam własną piersią bronić projektu przed całym światem, także przed producentem serialu i scenarzystami. Co ja jestem, do cholery? Pies obronny? Mój nowy projekt kapie jak krew z nosa i jest równie twarzowy. Przychodząc na nieliczne spotkania i zebrania mam wrażenie, że przychodzę do krypty. Nadszedł czas na zmiany. Jak już się zbiorę w sobie, bo na razie nurzam się w depresji. I czytam.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s