niepoprawnie, lecz edukacyjnie

Ostrzegam wrażliwych czytelników – to będzie wpis bardzo niepoprawny politycznie. Zgorszonych proszę o oddalenie się na szybciutką psychoterapię.

Otóż moje dzieci czasem kąpią się razem. A nie są to już słodkie bobaski, odwinięte z pampersów, lecz istoty obrastające w drugorzędne cechy płciowe, brrr. Ale cóż moge poradzić na to, że lubią. I chcą. Co więcej, poza istotnym aspektem ekologicznym (a wannę mam duużą), widzę w tym sporą korzyść edukacyjną.

Bo, o dziwo, moje waleczne potomstwo odkłada na czas kąpieli broń masowego rażenia i przestaje się tłuc i wrzeszczeć. Ciepła woda koi nerwy i emocje, i moje dzieci zaczynają rozmawiać. Staję czasem pod łazienką i słucham, jak w harmonijnej zgodzie opowiadają sobie fascynujące historie:

– A wiesz, Lola, co to jest energia kosmiczna? Posłuchaj….- Tu następuje skrócony wykład z podstaw fizyki kwantowej i innej takiej, której nie rozróżniam. Lola, o dziwo, nie bije brata za wymądrzanie się, ale wesolutko oznajmia, dekorując głowę Miśka obficie pianą:

– Będziesz niedźwiedziem. Niedźwiedziem polarnym. A wiesz, że niedźwiedzie….- tu następuje interesująca opowieść wzięta prosto z czytanej właśnie książki „Serce na sznurku”

Kąpiel to także interesujący i praktyczny sposób na zapoznanie się z anatomią płci przeciwnej.

– Mamo, wiesz, że Misiek ma siusiaka? –

– No, zorientowałam się jakis czas temu…-

– Dobrze, że ja nie mam, to o wiele wygodniejsze –

– Nieprawda – zaperza się oczywisty zwolennik posiadanie cewki moczowej na zewnątrz – ja mogę sikać na stojąco –

Oczywiście w pewnym momencie pozory ułożenia i spokoju pryskają, jak, nomen omen, bańka mydlana, i rozpoczyna się regularna wojna na pianę, wodę, gumowe piłeczki i możliwie odrażające odgłosy fizjologiczne. Wtedy wystarczy wkroczyć, rozdzielić dwa śliskie, wrzeszczące ciała i pojedynczo wywlec na suchy ląd. Ale jednak – przez te kilkadziesiąt minut rozmawiali ze sobą jak ludzie, a nie dwa rozżarte, terytorialne teriery. Oczywiście mam wątpliwości, napędzana medialnymi hasełkami „intymność”, „rozbudzanie seksualności”., „pedofilia” itp, ale bez jaj, chyba nie spaczę im psychiki, co?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s