„…jaki świat uroczy”

Wczoraj wieszałam na tarasie pranie, śpiewając sobie pełną piersią „Ja jestem noc czerwcowa, królowa jaśminowa”, gdyż albowiem znienacka dopadł mnie fakt, że nurzamy się w moim najukochańszym miesiącu. Jaśminy kwitną, żaby kumkają, maciejka pachnie, aż chciałoby się zacytować wdzięczną rymowankę, która chociaż o wiośnie, to oddaje mój aktualny nastrój:

„Idzie wiosna, idzie z dala, słonko z góry napierdala, żaba w wodzie dupę moczy, k…wa, jaki świat uroczy”.

No. Żal tylko, że w tym roku to napawanie się przyrodą trochę u mnie szwankuje. Koczujemy u moich rodziców, jak Rumuni na Centralnym, obłożeni reklamówkami z dobytkiem. Wracając z pracy wpadam do domu. Przebijając się przez zwały kurzu i folii, wstawiam pralkę, wyrzucam śmieci, podlewam kwiatki w ogródku i zbieram potrzebne na następny dzień drobiazgi – taki housekeeping dorywczy. U rodziców staram się pilnować, żeby zbyt szybko nie zwątpili w sens goszczenia nas u siebie: „Lola, podnieś papierek z podłogi. Nie skacz po dziadku. Misiek, spytałeś, czy możesz włączyć komputer? Nie skacz po kanapie…” I tak na okrągło. Mam nadzieję, że wytrzymają z nami jeszcze kilka dni, bo na razie moje salony wyglądają trochę jak cementownia Nowiny, a trochę jak mauzoleum, i do zamieszkania się nie nadają.

A z innej beczki. Zastanawiam się, jak będa wyglądały moje stosunki z Lolą za kilka lat. Skoro już teraz codziennie dostaję jasny przekaz, że jestem tępa jak nóż stołowy. Na większość kwestii spornych i pytań otrzymuję a) ciężkie westchnienie i pokiwanie głową, b)to samo plus tekst „oj, mamo, jak ty kompletnie nic nie rozumiesz”, c) Zrozpaczony kwik „ty mnie W OGÓLE nie rozumiesz. W OGÓLE!”. Co będzie, kiedy będę rozmawiać z trzynastolatką? Od razu obróci się na pięcie i zamknie w pokoju? Ciarki mnie przechodzą. Zauważyłam, ze łapię ostatnio każdą chwilę, kiedy jeszcze mogę ją połaskotać, wyściskać, powąchać karczek i wycałować plecki. Chyba zaczynam się bać, że niedługo nie będzie chciała:-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s