długi weekend

Lęki mam. I się kiwam nerwowo.  Nadchodzi długi łykend, a mój mąż przejawił inicjatywę. To się źle skończy, mówię wam. Mój mąż przejawia inicjatywę, kiedy tylko istnieje jakaś opcja wyrwania się z domu, bo, jak szczerze przyznał, w domu zawsze wymyślę dla niego robotę.

No i przejawił na całego. -Kochanie, pojedziemy z dziećmi do Legolandu-

Jako że moja znajomość geografii jest skąpa (w liceum poprawiałam sobie oceny, czyszcząc gabloty z minerałami), uznałam, że przecież Dania nie może być zbyt daleko (w sumie na globusie Miśka to bliziutko). No i się zgodziłam. Dopiero kiedy niebacznie spytałam, czy mam coś wziąć na drogę, mój mąż ostrożnie zauważył, że może by się przydało, bo w sumie to 10 godzin jazdy…Aaaa!

Kiedy ostatni raz wracaliśmy 10 godzin z Chorwacji, dopiero seria zabiegów kręgarskich przywróciła mi władzę w kończynach i plecach. Nie wspominając o tym, że miałam mózg poszatkowany jak kapucha na bigos. Ponieważ, o zgrozo, małoletni nie śpią w samochodzie. Never, ever! Nawet kiedy jedziemy ósmą godzinę, za oknem ciemno i lecą kołysanki na CD. Misiek żąda rozrywek intelektualnych: – a teraz zgadujemy stolice państw-, – a teraz rzeki i łańcuchy górskie-. Z powodów, które wymieniłam powyżej, znajomość stolicy Jemenu, największej rzeki w Kongo i wysokości Kilimandżaro całkowicie przerasta moje możliwości. Nie wspominając już o wymienianiu kolejnych składów Barsy i Chelsea.

Lola natomiast wyciska każdą sekundę mojej obecności w samochodzie jak gąbkę: – wymyślamy piosenki, śpiewamy przeboje harcersko- religijne, opowiadamy zmyślone historie o tym, co widać za oknem, i przebój nr 1 – pluszowy kangur opowiada o swoich przygodach. Opowiadającego bawi to przez jakieś pół godziny, potem kangur stacza się moralnie i umysłowo zgodnie z meandrami mojej zmęczonej wyobraźni.

Trudno, sama jestem sobie winna. Trzeba było się uczyć, a nie czytać pod ławką.

Jedziemy jutro rano. Jeśli nie będzie padać, będzie fajnie. Tak myślę. W końcu przeżyjemy ze sobą te cztery dni. Chyba…Ale następnym razem będę mądrzejsza i zanim powiem tak, wszyściutko sobie wyguglam:-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s