Nie chce mi się

Ale mi się nie chceeee…. Nic mi się nie chceeee…Ja nie wiem, czy to normalne, ale im bardziej jestem obłożona pracą, tym bardziej czuję blokadę. No i mam, mam od cholery roboty i to terminowej, a palce same spełzają z klawiatury. Nooo, ludzieee, jak mooożna pracowaaaać, kiedy za oknami biurowca pulsuje życie?

Już bym wolała, jak Mamrotka, kiecę sobie kupić, albo włos obstrzępić modnie. Ale nie mogę – bom w robocie…

Dzwonią do mnie z dziwnymi pytaniami: czy aktor na planie to recytuje w końcu Tuwima, czy Leśmiana? Zaproponowałam uprzejmie, że w razie rozterek służę cytatami z Sępa Szarzyńskiego („z grobowca mego rosną lilije…”). Te cholerne cytaty to generalnie jest moja anty – kreatywna udręka!

Zadanie A: cytat z wyrafinowanej poezji, oddający stan ducha bohatera, tęskniącego za żoną

Zadanie B: cytat z kreskówki dla dzieci z pożądanym kontekstowo motywem przewodnim

Zadanie C: fragment polskiej piosenki rockowej o niespełnionej miłości, ale żeby pasowało do sceny…

A potem mój mąż jest katowany przez pół wieczoru cytatami z Petrarki z żądaniem natychmiastowego wyrażenia przeżyć duchowych, jakie w nim wzbudzają.

No nie chce mi się…Ja bym chciała w gumiakach! Po polu! Po lesie! Kwiatki wąchać, motylki ganiać i w ogóle… I wcale nie zraża mnie cichy, szyderczy chichot gdzieś z tyłu głowy:

– W gumiakach? Za motylkami? Frajerka bosonoga. A znad pól dochodzi teraz zapach świeżego gnoju, a nie kwiatków, ciemnoto idealistyczna! W lesie woda po kostki, umajona śmieciem okolicznym, kretynko romantyczna!

Czy tylko mnie się wydaje, że ten wpis jest bez sensu? Prawdopodobnie jest, ale nie przeczytam go i nie poprawię, bo mi się nieee chceee…..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s