weekend małoletnich

Misiek się zapuszcza. Bogu dzięki nie higienicznie, ale blisko. Włosy mianowicie zapuszcza. W związku z tym nasza sobotnia wizyta u fryzjera wyglądała niepokojąco. Przynajmniej dla fryzjerki, która patrzyła na mnie, jakbym była matką dwuletniego cherubinka z blond lokami (jak wiadomo, jest to największy koszmar każdej fryzjerki).

– Proszę pani, grzywkę tak tylko trochę i bardziej wycieniować niż podciąć. Po bokach tylko te pejsy, no a z tyłu.. Misiek, jak z tyłu? A, no widzi pani, z tyłu tylko wyrównać –

Widziałam, że była zdegustowana, w końcu stałam nad nią jak sęp. Ale nie rozumiała kobieta, że ostatnia wizyta, kiedy to pozwoliłam fryzjerce na twórczość własną, skończyła się tym, że Misiek przez miesiąc nie zdejmował czapki. Bo w tym wieku, proszę państwa, większym przestępstwem niż kradzież i morderstwo jest niewłaściwa fryzura.  Ale jest OK, to znaczy nadal wygląda jak lump, ale taki lump ze schroniska, a nie z kanałów.

A Lola przeżyła pierwsze odczulanie na kota. Nawet bezproblemowo. Bo po testach skórnych, kiedy łapa jej spuchła jak balon w 30 sekund, miałam na końcu języka pytanie, czy na pewno mają adrenalinę w gabinecie. Powstrzymałam się, i słusznie, bo poza bąblem i marudzeniem było OK. A ja będę teraz liczyć kolejne tygodnie zastrzyków, w nadziei, że już nie będę wzywana do szkoły. Bo w zeszłym tygodniu zostałam wezwana przez panią, która grzecznie, lecz stanowczo poprosiła, żebym COŚ zrobiła, bo ona nie może prowadzić lekcji z powodu Lolczynego kaszlu. No to COŚ robię. Staram sie do licha, ale w końcu astma to nie przeziębienie, nie wyleży tego w domu. No nic, zobaczymy, jak się uda to całe odczulanie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s