Kiedy przyjdzie wiosna?

To będzie notka tendencyjna.  Dysząca nienawiścią do świata i jego przejawów, ze szczególnym uwzględnieniem zimy i poniedziałków. I w ogóle nie śmieszna, bom zła i warcząca.

1. Nienawidzę śniegu!   Jest mokry, zimny i w większych ilościach tworzy zaspy. W zaspy się wpada. Mój biedny samochód buksuje, rozpaczliwie próbując się uwolnić. Trzech miłych panów pod szkołą ma swoje teorie na temat tego, jak z zaspy wyjechać. I się nimi ( znaczy teoriami) dzielą ze mną. Wrrr!

2. Nienawidzę mrozu! Mróz szczypie w oczy i powiększa sieć popękanych naczynek na moich policzkach. Mróz rozszczelnia mój dach. W łazience mam gigantyczny zaciek na suficie. Farba odłazi. Remont wisi mi nad głową. Wrrr!

3. Nienawidzę wiatru! Wiatr zrzuca drzewa na linie energetyczne. Na cholernej zapadłej wsi mamy linie na słupach.  Po wczorajszym wietrze linie zerwane. Poniedziałek zaczynamy porankiem pioniera. Maluję się po ciemku i myję w lodowatej wodzie. Podgrzewam młodym mleko na butli turystycznej. Ciemno, zimno, źle. Wrr!

4. Nienawidzę poniedziałku! Nawet nie będę się fatygować i tłumaczyć, dlaczego. Każdy wie.

Jak się łatwo domyślić, miałam trudny poranek. Kiedy do cholery przyjdzie wiosna?!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s